LED Teknolojisi

LED Teknolojisi

LED (Işık Yayan Diyot), elektrik akımı içinden geçerken ışık veren özel bir materyal kompozisyonuna sahip elektronik yarı iletken bir cihazdır. Kırmızı bir LED olan, insan gözünün algılayabileceği bir spektrum ile ışık üreten ilk pratik LED 1962 yılında bulundu. Bunlar, göstergeler ve alfa nümerik ekranlar için kullanılan kırmızı LED'lerdi. O zamandan beri, mavi, yeşil ve mor ışık yayıcı LED'ler geliştirilmiştir ve araştırma, en düşük maliyetlerle daha yüksek ışık çıkışı ve verimlilik üzerine odaklanmıştır. Genel aydınlatma konusunda gerekli olan beyaz ışığı üretmek için LED'ler tek renkli ışığı mavi veya UV LED'e yakın bir renkten daha geniş bir spektrumdaki beyaz ışığa dönüştüren fosfor malzemeleri ile çevrelenir. LED substratlarının, fosforlarının ve enkapsülanlarının geliştirilmesi ve satışı, Verbatim'in aile şirketi olan Mitsubishi Chemical Holdings Corporation'ın kilit odağıdır.

Her bir Verbatim LED lambasının arkasındaki teknoloji, verimliliğe, konfora ve çevreye olan saygıya odaklıdır. Doğal yapıları ile LED'ler, elektriği ışığa dönüştürmede daha etkilidir. Ayrıca, çok uzun ömürlüdürler, daha az atık üretirler, ki bu da çevreye olan etkisini azaltmaktadır. LED lambaların ürettiği rahatlatıcı ışık ve içinde yaşadığımız çevreye özen gösterme ile birlikte gelen gönül rahatlığı, Verbatim'in aydınlatma deneyimine katkı sunuyor. Tüm Verbatim LED lambaları, rahatlayıcı sıcak bir ışık üretir. Modern ve sadece bir döneme ait olmayan tasarımlara sahiptirler ve E27, E14, GU5.3 ve GU10 dahil popüler klasik akkor ve halojen lambaların kolayca yerine geçerler.

Tümü enerji tasarruflu, uzun ömürlü, şok ve titremeye dirençli ve ultraviyole veya infrared radyasyon yaymayan lambalardır. Ayrıca tümü, aşırı ısınmayı önlemek ve ürünün tam ömrünü sürdürmesini sağlamak için TCS (Sıcaklık Kontrol Sistemi) ile donatılmıştır.

LED Ürünleri >>

[[SLIDESHOW]]