Ablative Veri bilgi işaretlerinin malzemenin termal olarak sökülmesi veya termal atma yoluyla kalıcı olarak yazılan Write-Once kayıt yöntemi
Advanced AZO Bkz. AZO. Verbatim DVD 8x için kullanılır
Advanced AZO+ Bkz. AZO. Verbatim DVD 16x için kullanılır
AZO Yüksek hızda kaydın güvenilirliği için yüksek duyarlık, okuma hatalarını ortadan kaldırmak için de yüksek yansımanın yanı sıra UV ışınlarına karşı mükemmel koruma sunar. Üst düzeyde dayanıklılık
CAV Sabit açısal hız. Dönme hızının pikap kafasının disk merkezinden uzaklaştıkça daha uzun mesafe izlediğinde sabit tutulduğu bir döner disk sistemini belirtmektedir. CAV’ın avantajı aynı miktarda bilginin diskin bir dönüşünde sağlanmasıdır. CLV ve ZCLV ile karşılaştırın.
CD-R Compact Disc Recordable. Bu ortam bir Write-Once Read Many ortamdır. Bu ortam silinemez.
CD-RW Compact Disc Rewritable. CD-R’ye benzer, fakat bu ortam silinebilir.
Charge Roller Toneri OPC drumdan kağıda aktarır.
CLV Sabit lineer hız. Kafanın disk yüzeyinde motorun kafa içe ve dışa doğru hareket ettikçe dönme hızını ona göre ayarlayan bir motora gereksinim duyulan sabit bir hızda hareket ettiği bir döner disk sistemini belirtmektedir. Kafa diskin merkezinden ne kadar uzaklaşırsa dönme  o kadar yavaş olur. CLV’nin avantajı veri yoğunluğunun yüzey alanının kullanımını en üst düzeye taşıyacak şekilde sabit kalmasıdır. CAV ve ZCLV ile karşılaştırın.
Colour Surface Renkli yüzeyler (şu anda beş farklı renk vardır).
Crystal Surface Açık, çizilmez yüzey
Doctor Blade Manyetik silindire yakın hareket eden metal çubuk. Bu çubuk toner akışnı ölçen için serbest bırakma valfi işlevine de sahiptir.
Double Layer İki kayıt katmanlı DVD+R, 8.5GB kapasite
Dual Layer İki kayıt katmanlı DVD-R, 8.5GB kapasite
DVD Digital Versatile Disc. Görüntü, Ses ve bilgisayar dosya saklama kaydını optik bir disk formatında birleştiren bir ilgili disk formatları ailesinin genel adıdır. Ortak fiziksel format ve mantık/dosya yapılarını paylaşmaktadır. Sadece içerikleri değişir. Silinebilir (Kitap E), bir yazdır çok oku (Kitap D) ve ROM (Kitap A) arasındaki fiziksel farklıklar ortaya çıkabilir.
Boya polimeri DVD-R ve CD-R ortamlarda kullanılan ve yüksek güçlü bir lazerle ısıtıldığında koyulaşan kimyasal.
Ekstra Korumalı Yüzey Kesinlikle çizilmez yüzey
Jenerik Verbatim logosu ve Verbatim markalı ambalaj bulunmayan disk.
Markasız Parlak Yazdırılabilir Yüzey Parlak, Verbatim logosu bulunmayan mürekkep püskürtmeli yüzey
Sert Kaplamalı Siyah Yüzey En üst düzeyde çizilme korumalı, siyah yüzey
Hazne Tonerin kartuş içerisinde saklandığı bölme.
Markalı Bir Verbatim logosu bulunan yüzey
Lightscribe Yüzey Lazer kazımalı / Lightscribe etkinleştirilmiş bir CD / DVD disk etiketli disk yüzeyi
Mat Gümüş Yüzey Mat, gümüş renkli disk yüzeyi
MB Megabayt
MO Manyetooptik Manyetik bir alanla değiştirilen noktaları ısıtmak için bir lazer kullanılan kaydedilebilir disk teknolojisi.  Diğer formatlar boya süblimasyonu ve gaz değişimini içerir.
MPEG Moving Pictures Expert Group. Ses ve görüntü sıkıştırma sistemlerinde MPEG ailesini geliştiren uluslararası bir komite.
MPEG-2 video ISO/IEC 13818 spesifikasyonuna göre kodlanmış görüntü.
Markasız Verbatim logosu bulunmayan disk yüzeyi
OPC Drum OPC (Organic Photo-Conductor) drum yazdırılacak görüntüyü sabitleyen lazer ışınını alır. Bütün Verbatim kartuşlarında görüntüleme teknolojisi dünya lideri olan Mitsubishi marka bir OPC Drum bulunmaktadır.
OPC Drum Shutter OPC drum için yazıcıda kartuşu açan plastik kapak. Yazıcının dışında OPC için bir ışık koruyucu olarak hizmet verir.
Pastel Renkli Yüzey Pastel renkli Disk Yüzeyi
Fotoğraf Yazdırılabilir Yüzey Mat, mürekkep püskürtmeli yazdırılabilir disk yüzeyi
Yazdırılabilir Yüzey Mürekkep püskürtmeli yazdırılabilir disk yüzeyi
RE Yeniden yazdırılabilir Blu-ray Disk
RW Yeniden yazdırılabilir DVD veya CD
ScratchGuard Plus Surface Son derece sert çizilmez yüzey (Blu-ray için)
Sızdırmazlık kapağı Kartuş kullanılmadan önce tonerin dökülmeden emniyet içerisinde durmasını sağlayan çıkartılabilir bir plastik kapak.
SERL Süper Yüksek Erime Yetenekli Kayıt Katmanı Kayıt katmanı sonraki kayıt için kusursuz bir disk bırakarak silinmeye karşı mükemmel bir koşula dönüşür. Kaydın parazitsiz olmasını sağlar. Yeniden yazdırılabilir Verbatim disklerde kullanılabilir.
Parlak Gümüş Serigrafik yazdırma için uygun yüzey
Super AZO Bkz. AZO. 24x - 52xCD-R için kullanılır.
Termo Yazdırılabilir Parlak Gümüş Yüzey Termal yazıcılar için (termal süblimasyon) uygun olan gümüş renkli yüzey
Termo Yazdırılabilir Beyaz Yüzey Termal yazıcılar için (termal süblimasyon) uygun olan beyaz yüzey
Termosüblimasyon yazıcılar Termal süblimasyon yazıcılar için kullanılan termalde bulunan Rimage (Everest) ve TEAC (P55)
Termo transfer Rimage Prism yazıcıyla doğrudan disk yüzeyine yazma.
Toner Polimer, karbon siyah ve metal zeminin bir arada olduğu bir karışım ve onu oluşturan bir toz. Lazer yazıcılar genel olarak bir “negatif” tonere sahiptir (toner için gereksinim duyulan ücret OPC druma yansıtılacaktır). Optimum yazdırma kalitesi sağlamak için Toner ve OPC Drum spesifikasyonlarının birbirine uygun olması son derece önemlidir.
USB Universal Serial BUS (Evrensel Seri Yolu). Kolay, zorluk çıkarmayan ve nispeten daha ucuz düşük ve orta hızlı uygulamalar için tasarlanmış seri veri yolu. Düşük uçta USB  0,2 MB/s’den daha düşük bir aktarım hızını korurken en hızlı modda USB yaklaşık 1,5 MB/s kapasitededir.
Vinil Yüzey Bir vinil kayıta benzeyen disk yüzeyi
Geniş Markasız Parlak Yazdırılabilir Yüzey Seçmiş olduğunuz görüntüyü / tasarımı orta göbeğe yazdırabilmenizi sağlayan parlak yazdırılabilir disk yüzeyi. Disk yüzeyinde Verbatim logosu yoktur.
Geniş Yazdırılabilir Yüzey Seçmiş olduğunuz görüntüyü / tasarımı orta göbeğe yazdırabilmenizi sağlayan mat yazdırılabilir disk yüzeyi.
Geniş Termo yazdırılabilir Termal yazıcılar için (termal süblimasyon) uygun olan yüzey.
Silecek Çöp sepetinde bulunan silecek görüntü kağıda aktarıldıktan sonra OPC Drum üzerindeki fazla toneri kazıyarak siler. Kalan toner bir çöp sepetinde biriktirilir.