Verbatim her zaman teknolojik yeniliklerin ön saflarında yer almıştır. Japonya'daki ana şirketimiz Mitsubishi Kagaku Media tarafınca üstlenilen kapsamlı araştırma ve geliştirmeler sayesinde, liderliğimizi koruyup en son ürünleri ve teknolojileri pazarlayabiliyoruz.

Sahip olduğumuz “Ana Teknolojiler” bizim gurur kaynağımız.

Double Layer


 
Verbatim Double Layer disklerin ilk kayıt katmanı, bir yandan ilk katmanda verileri yazma/okuma için yeterli yansımayı sağlayan, bir yandan da lazeri yeniden odaklandırarak ikinci katmanda okumak/yazmak için yeterli lazer gücünü geçiren yarı saydam bir katmandır. Katman yansımasını en iyi hale getirmeye ek olarak, AZO kayıt boyaları, geçerli DVD standartlarına uyumlu olmayı sağlamak üzere, katmanlarda sinyal genişliği ve güç marjları gibi parametreleri en iyi hale getirmek için MKM tarafından geliştirilmiştir.
 
Ortam iki kayıt katmanıyla çalışır; katman 0'da lazerin geçmesine izin veren özel bir yansıtıcı katman vardır; böylece ikinci katmana (katman 1) erişilebilir.


AZO


 

Verbatim Kaydedilebilir DVD ortamıyla birlikte kullanılır.

 • Koruma kapasitesi ve güvenilirliğinin artması için UV ışığa en üst düzeyde direnç.
 • 100 yıldan daha uzun süreli arşiv saklamasına uygun yüksek kaliteli görüntü ve ses

 •  
   
  AZO kayıt katmanı yalnızca yeni sürücülerin yüksek lazer ve dönüş hızına dayanmakla kalmaz, performanslarını da yükseltir. Verbatim AZO'nun sağlamlığına ve ışık hızına özen göstermiştir; testler birçok kayıt boyasından daha sağlam olduğunu, morötesi (UV) ışıklardan da daha az etkilendiğini göstermiştir.
   
  Kayıt boyası CD-R performansı için önemlidir; moleküler yapısının yaklaşık 780nm olan CD-R sürücü lazerinin genel dalga boyunu soğuracak biçimde tasarlanmış olması gerekir. En yüksek soğurma dalga boyunun en iyi hale getirilmesi gerekir; böylece disk geniş bir kayıt hızı aralığıyla uyumlu olur.
   
  Tepe noktası çok kısaysa disk duyarlığı azalır; bu da yüksek hızlı kayıt sorunlarına neden olur; buna karşılık dalga boyu tepe noktası çok uzunsa da kayıt katmanı yansıması azalır ve birçok sürücüde okuma hataları yaratabilir.
   
  AZO yüksek hızda kaydın güvenilirliği için yüksek duyarlık, okuma hatalarını ortadan kaldırmak için de yüksek yansıma sunar. Kayıt katmanının kalınlığı da önemlidir. Katman ne kadar ince olursa duyarlığı ve güç marjı da o kadar yüksek, yüksek hızda kayıt yetenekleri de o kadar iyi olur.
   


  HARD COAT


  Verbatim DVD Ortamıyla birlikte kullanılır

 • DVD ortamı için özel olarak geliştirilmiş sert kaplama çizilmeye karşı çok dayanıklıdır

   

   

  Bazı DVD’ler çok fazla elden ele dolaşırlar, örneğin 8cm’lik DVD’ler dış koşullar altında sürekli olarak kameraya takılıp çıkartılırlar. Potansiyel zararlardan korunmak için Verbatim’in 8cm’lik DVD’lerinde ‘Hard Coat’ koruyucu katmanı vardır. Bu katmak parmak izlerinden, tozdan, çiziklerden, statik elektrikten ve sudan korur. Denemek inanmaktır!  CRYSTAL

  Verbatim CD-R ortamıyla birlikte kullanılır.

 • Kazayla yüzey hasarına karşı geliştirilen koruma için sağlam, temiz yüzey
 • Veri Saklama CD'leri, sık sık yolculuk sırasında kullanıldıkları ve her zaman kutu veya zarflarda korunamadıkları için olabildiğince sağlam olmaları gerekir. Sonuç olarak, disk yüzeyinde çizikler oluşabilir; bu da kalitenin düşmesine ve birçok durumda veri kaybına neden olacaktır.
   
  Bunu dikkate alarak, gelişmiş çizilmeye dayanıklılık özelliğine sahip, değerli müzik parçalarınızı ve önemli verilerinizi kaybetme riskini azaltan bir yaklaşım olan 'Kristal' yüzeyi geliştirdik.

  Müzik ve verilerinizin 'Kristal' netliğinde olacağından emin olun.  SERL

  Verbatim DVD-RW, CD-RW 10x - 32x ortamlarında kullanılır.

 • Verbatim CD-RW ve DVD/RW ortamlarında defalarca parazitsiz kayıt yapmayı sağlayan özel bir kayıt katmanı vardır.
 •  
  Verbatim Yeniden Yazılabilir CD (CD-RW) ve Yeniden Yazılabilir DVD'leri (DVD+/-RW) Süper Yüksek Erime Yetenekli Kayıt Katmanı (SERL) kullanır. Geleneksel yeniden yazılabilir ortamlarda kayıt katmanı her yazılışta bozulur bu da kalite kaybına neden olur. Buna karşılık Verbatim'in yeniden yazılabilir ortamında kayıt katmanı sonraki kayıt için kusursuz bir disk bıraktığından, her silme işleminden sonra mükemmel bir duruma geri döner. SERL muhteşem arşiv sağlamlığı ve yüksek hızda kayıt keyfi için de bu ortamı etkinleştirir. Diğer bir deyişle, kullanıcılar her zaman mükemmel, yüksek hızda veri depolamanın keyfine varacaktır.


 • MABL

  Verbatim BD-R ortamıyla birlikte kullanılır.

 • Metal Ablatif Kayıt Katmanı. Verbatim’in BD-R ortamında mevcut olan özel üretilmiş inorganik kayıt katmanı arşiv ömrü açısından daha uzun süreli dayanıklılık ve mükemmel düzeyde kayıt uyumluluğu sunar.


 • BD-R LTH Türü

  BD-R LTH başka türde bir BD-R'dir. Kayıt katmanı ve üretim süreci farklıdır:

  • İlk BD-R, organik olmayan malzemeden yapılmıştı ve sinyal polariteyi Yüksekten Düşüğe (HTL) değiştirmektedir.
  • AZO BD-R, organik malzemeden yapılır ve sinyal polariteyi Düşükten Yükseğe (LTH) değiştirmektedir.
  • LTH BD-R diskleri oluşturmak için en önemli süreç döner kaplamadır ve vakum sistemine püskürtmekten daha verimlidir.
  • LTH BD-R disk üretim sürecinde atık malzemenin %80'inden daha fazlası geri dönüştürülür.

  CPRM UYUMLU.

  • DVD-RAM ürünleriyle kullanılır
  • Bu ortam, 'Copy Once' yayın programlarının kaydedilmesine olanak tanır.
  • CPRM = Çıkarılabilir Ortam için Kopya Koruması