Verbatim GT Taşınabilir Sabit Disk USB 3.0 ve 1TB kapasite ile süper hızlı hale getiriyor

28/11/2012

Piyasada mavi ve kırmızı renklerde görücüye çıkan parlak sabit disk, dünya çapındaki yarış pistlerinde yarışan efsanevi yarış otomobillerinin karakteristik dış görünümünü süsleyen ünlü beyaz yarış şeritlerini ön plana çıkararak, bilgisayar kullanıcılarına eşsiz bir veri depolama yolculuğu sunuyor. Sabit diskin arka tarafında, bir spor otomobilde bulunan fren lambalarına benzer bir çift kırmızı durum gösterge lambası da bulunuyor. 
 
Back of hard driveVerilerin kazara silinmesini önlemek amacıyla sabit diske, bir SD hafıza kartında bulunan yazdırma koruma anahtarına benzer şekilde çalışan eşsiz bir yazdırma koruma anahtarının dahil edilmesi ile başka bir hızlanmaya olanak veriliyor.
 
FAT-32 ile önceden biçimlendirilen disk PC ve Mac'lerde hemen kullanıma hazır hale geliyor. Diskin beraberinde, PC kullanıcılarının tam sistem yedeklemesi yapmasını, işlevleri eski haline getirmesini ve tarih/zamana göre otomatik yedekleme planlanmasını sağlayan ve parola kontrollü bir şifreli yedekleme seçeneği bulunan Nero BackItUP Essentials yazılımı ön yüklemeli olarak geliyor.New GT Hard Drives
 
Verbatim'in Green Button enerji tasarrufu yazılımı enerji tüketimini azaltır ve kullanıcının karar vereceği bir zamanda sürücüyü otomatik olarak uyku moduna alıp, sürücünün kullanım ömrünü artırıyor. Üç farklı 'Uyku Ayarı' bulunuyor: Askıya alma modu, 10 dakikalık veya 10 dakikalık artışlarla 120 dakikalık kullanım sonrasında etkin hale getirilebilecek şekilde ayarlanabiliyor. Masa üstünde bulunan Green Button simgesi çift tıklanarak sürücü hemen askıya alma moduna veya alternatif olarak 'Diski asla askıya alma' seçeneğine ayarlanabiliyor.

195mm x 121mm x 33mm (U x G x Y) boyutlarındaki sürücü ayrıca USB Kaydı amacıyla kullanılabiliyor ve böylece kullanıcıların USB aracılığıyla bir televizyona doğrudan bağlı harici bir depolama cihazına program kaydetmesine ve canlı televizyon yayınlarını duraklatmasını olanak veriyor. USB bağlantılı harici sabit disk, USB Kayıt özelliği ile HDD/DVD kayıt cihazının ve hatta bir VHS video kayıt cihazının yerini alıyor.

Günümüzde kullanılan birçok televizyonda bir veya daha fazla USB bağlantı noktası bulunuyor. Televizyonlarımızda USB bağlantılı sabit disklerden veya USB flaş disklerden fotoğraf görüntülemeye ve film izlemeye çoktan alıştık bile. Artık televizyonlara yeni bir USB özelliği eklendi - USB Kaydetme. Eğer yakın zamanda yeni ve özellikle de orta kalitede veya en son teknolojiye sahip bir televizyon satın aldıysanız, bu televizyonun USB Kaydı özelliğini destekleme ihtimali yüksektir. USB Kaydı özelliği USB ile televizyonunuza doğrudan bağlı harici bir depolama cihazına program kaydetmenizi olanaklı kılar. Harici Sabit Diskiniz temelde bir video kayıt cihazı olarak çalışır. Ayrıca diskinizi canlı televizyon yayını duraklatmak amacıyla da kullanabilirsiniz. USB Kayıt özelliği ile USB bağlantılı harici sabit diskiniz HDD/DVD kayıt cihazınızın, hatta VHS video kayıt cihazlarınızın yerini alır. USB Rec/Play
 
Verbatim'in son GT Taşınabilir Sabit Diski Aralık ayından itibaren tüm Avrupa'da satın alınabilecektir. 500GB'lık sürümü KDV dahil 129 TL satış fiyatıyla satışa sunulurken, 1TB'lık modelin satış fiyatı ise 179 TL olacaktır. Cihazın yanında bir USB 3.0 kablo hediye olarak verilecektir.

Fotoğraflara aşağıdaki linkten erişebilirsiniz:
http://download.publitek.com/VERBATIM30.zip

Verbatim Haber Merkezimiz RSS Feed’e abone olun

rss icon

Twitter

Facebook logo

Verbatim Hakkında:
Verbatim, 1969 yılından bu yana disketler ve manyetik optik saklama medyaları, CD ve DVD formatları, en son yüksek çözünürlü medya blu-ray ve HD DVD dahil olmak üzere veri saklama teknolojisinin geliştirilmesini şekillendirmektedir. Bunun yanı sıra Verbatim USB anahtarları, flash memory kartları, SSD ve 4,57cm (1,8”) cep, 6,35cm (2,5”) taşınabilir ve 8,89cm (3,5”) masaüstü formatında harici HD sürücülerinin yanı sıra birçok bilgisayar aksesuar çeşidine kadar yüksek kaliteli ürünler sunmaktadır. Verbatim, Mitsubishi Chemical Holdings Corporation grubunun bir üyesi olan Mitsubishi Kagaku Media’nın bir yan kuruluşudur. Verbatim, grubun üstün araştırma ve geliştirme departmanından yararlanır ve bu yenilikler sayesinde veri depolama pazarının şekillendirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Üretim süreci sırasında en ufak bir ödün verilmeden uygulanan kalite kontrolleri, Verbatim’in sayısız uluslararası karşılaştırmalı ürün testinin galibi olan ürünlerinin yüksek kalitesini garanti altına almaktadır. Şirket optik medya konusunda dünya çapında pazar lideridir. Daha fazla bilgi için lütfen  http://www.verbatim.com.tr adresini ziyaret ediniz.

Verbatim 2010’dan beri Mitsubishi Chemical Corporation tarafından sağlanan temel teknolojilere dayalı, küresel aydınlatma konusunda enerji tasarruflu LED/OLED aydınlatma pazarına katılmaya başlamıştır.
http://www.verbatimlighting..com

Bilgi için 
Fabrizio Malagò

Verbatim Italia Spa a socio unico
Via Roma 108 - 20060 Cassina de' Pecchi MI ITALY
Tel: +39 02 9530 1115 –
Cell:+39 335 8042 472
Fax: +39 02 9530 0449
Email: fmalago@verbatim.it
Web: www.verbatim.it

Sevda Erensel
Willard Public Relations
Bagdat Cad. Catalcesme No:466 D:9
Suadiye – Kadıkoy 34744 Istanbul Turkey
Tel: +90 533 313 49 69
istanbul@willardgroups.com

Posted by Beth Morse at 11:02 AM email story