Verbatim, aydınlatma armatürlerine yönelik ilk atılımını gerçekleştirerek perakende uygulamalarına ve mimari uygulamalara yönelik LED ışık grubunu genişletiyor

29/01/2013

Avrupa'nın tamamında B2B ve satış kanallarıyla satılan her armatür paketinde beyaz renkte veya fırçalanmış alüminyum renginde sabit bir bilezik, bir tutturma pimi, bir GU10 soketi ve elektrik bağlantı kutusu bulunuyor.

DownlightsArmatürler iki farklı IP koruma sınıfında kullanıma sunuldu. IP23 sınıfındaki versiyon mutfaklar, oturma odaları ve yatak odaları dahil olmak üzere genel amaçlı aydınlatmaya yönelik kullanıma uygun olup, IP44 versiyonu su sıçramasına karşı daha iyi koruma sağladığından banyolarda ve diğer ıslak odalarda aydınlatma için ideal. 

Verbatim'in güçlü ve sağlam LED gömme (downlight) armatürleri, tavanlardaki mevcut gömme armatürlerin yerleştirildiği standart ölçülerde kesilmiş deliklere kolaylıkla takılabildiğinden, genellikle herhangi bir alet gerektirmeden kolaylıkla monte edilebiliyor. Bu yeni ürünler ayarlanabilir tipte ve kolay bir çevir-kilitle bağlantı sistemine sahip.
 
Verbatim LED lamba portföyünü genişletiyor MR16
 
Mevcut LED lamba serisinin devamlı başarısından faydalanan Verbatim, geniş tipte aydınlatma uygulamalarının tamamında artan talebi karşılamak amacıyla yeni bir ürün dizisini piyasaya sürüyor.

Müşteriler, daha geniş kapsamlı aydınlatma spesifikasyonları ile değişmeyen ve devamlı olarak kullanılan 2700K-4000K arası renk sıcaklığına sahip mükemmel renk geriverimini memnuniyetle karşılayacaklar. LED lambalar, form faktöründeki iyileştirmeler sayesinde gömülü armatürlere sahip aydınlatma armatürleri için daha uygun.
 
Örneğin, Verbatim'in ürettiği ve 4 kademeli MacAdam elips toleransına sahip yeni MR16 ve PAR16 serileri neredeyse gözle görülemeyen renk sıcaklığı değişimi sunarak gölgesiz ve eşbiçimli ışık dağılımı oluşturmakta olup, 35° ve 55°'lik iyileştirilmiş huzme açılarıyla piyasada bulunuyor. 7W'lık düşük güç değerine sahip MR16 LED lambalar 35W gücündeki halojen lambalara eşdeğerken, PAR16 LED lambalar 50W halojen spot lambaların yerini alıyor. Bu lambalar otellerde, restoranlarda, mağazalarda, müzelerdeki vurgu aydınlatma ve ayrıca evlerde kullanım için ideal.

AR111Verbatim, perakende satış noktaları ile birlikte diğer ticari mekanlarda kullanılan AR111 LED lamba serisine son şeklini verdi, bu da artık tercih edilebilecek daha fazla çözüm olduğu anlamına geliyor. Seçenekler arasında artık 3900 kandelalık, 850 lümen çıkış değerine ve 4000K (nötr beyaz) renk sıcaklığına sahip 14.5W AR111 lamba da bulunuyor. Alternatif olarak 3000K (sıcak beyaz) renk sıcaklığına, 800 lümen çıkış değerine sahip 3700 kandelalık lambayı da seçebilirsiniz. 25°'lik huzme açısıyla bu lamba, ürünleri diğer lambalara göre daha dar bir huzme açısıyla aydınlatacaktır. Daha geniş açılı huzme gerektiren üstten aydınlatma uygulamalarında Verbatim, 35° huzme açısına ve sırasıyla 720, 750 ve 880 lümen çıkış gücüne sahip üç farklı ilave AR111 LED lamba sunuyor. Ek kolaylık sağlaması amacıyla, bu lamba seti beyaz ve gümüş renklerde, birbirleriyle değiştirilebilir dış bileziklere sahip, bu da müşterilerin lambalar ile armatürler arasında daha kolay renk koordinasyonu sağlamalarına olanak veriyor. Classic A

Konutlarda genel iç aydınlatmaya yönelik olarak, sırasıyla 40W ve 60W gücündeki geleneksel ampullerin yerini alan 7.5W ve 10.5W gücünde, yeni ve ışık seviyesi ayarlanabilen Classic A E27 ve B22 lambalar mevcut. Verbatim ayrıca bahçede, konut çevresinde veya su geçirmez LED lambanın gerekli olduğu her yerde kullanıma uygun, IP65 koruma sınıfında 7.5W'lik Classic A E27 ürününü piyasaya sürdü.

Bu seriye eklenen diğer bir dikkat çekici ürün de Verbatim'in 250 lümen çıkış gücüne ve 250° geniş huzme açısına sahip 4W'lık LED mumu. 2700K sıcaklık değerindeki mumlar hoş bir parlaklık yayar ve konut veya restoranlarda ve otellerde genel aydınlatma için mükemmel enerji verimliliğine sahip aydınlatma çözümleridir.

Aydınlatma sektöründe elli yılı aşkın uzmanlığa sahip Mitsubishi Chemicals Corporation'ın tecrübesiyle desteklenmiş Verbatim'in LED ürün portföyüne sınıfının en yüksek performansını, uyumluluk ve kalite sunma konusunda her zaman güvenilebilir.

Fotoğraflara aşağıdaki linkten erişebilirsiniz:
http://download.publitek.com/VERBATIM39.zip

Verbatim Haber Merkezimiz RSS Feed’e abone olun

Facebook logo


Verbatim Hakkında:
Verbatim, 1969 yılından bu yana disketler ve manyetik optik saklama medyaları, CD ve DVD formatları, en son yüksek çözünürlü medya blu-ray ve HD DVD dahil olmak üzere veri saklama teknolojisinin geliştirilmesini şekillendirmektedir. Bunun yanı sıra Verbatim USB anahtarları, flash memory kartları, SSD ve 4,57cm (1,8”) cep, 6,35cm (2,5”) taşınabilir ve 8,89cm (3,5”) masaüstü formatında harici HD sürücülerinin yanı sıra birçok bilgisayar aksesuar çeşidine kadar yüksek kaliteli ürünler sunmaktadır. Verbatim, Mitsubishi Chemical Holdings Corporation grubunun bir üyesi olan Mitsubishi Kagaku Media’nın bir yan kuruluşudur. Verbatim, grubun üstün araştırma ve geliştirme departmanından yararlanır ve bu yenilikler sayesinde veri depolama pazarının şekillendirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Üretim süreci sırasında en ufak bir ödün verilmeden uygulanan kalite kontrolleri, Verbatim’in sayısız uluslararası karşılaştırmalı ürün testinin galibi olan ürünlerinin yüksek kalitesini garanti altına almaktadır. Şirket optik medya konusunda dünya çapında pazar lideridir. Daha fazla bilgi için lütfen  http://www.verbatim.com.tr adresini ziyaret ediniz.

Verbatim 2010’dan beri Mitsubishi Chemical Corporation tarafından sağlanan temel teknolojilere dayalı, küresel aydınlatma konusunda enerji tasarruflu LED/OLED aydınlatma pazarına katılmaya başlamıştır.
http://www.verbatimlighting..com

Bilgi için 
Fabrizio Malagò

Verbatim Italia Spa a socio unico
Via Roma 108 - 20060 Cassina de' Pecchi MI ITALY
Tel: +39 02 9530 1115 –
Cell:+39 335 8042 472
Fax: +39 02 9530 0449
Email: fmalago@verbatim.it
Web: www.verbatim.it

Sevda Erensel
Willard Public Relations
Bagdat Cad. Catalcesme No:466 D:9
Suadiye – Kadıkoy 34744 Istanbul Turkey
Tel: +90 533 313 49 69
istanbul@willardgroups.com

Posted by Beth Morse at 11:23 AM email story