Verbatim’in yeni Blu-ray Dual Layer 50GB ile1000 defaya kadar yeniden yazılabilir High Definition kayıt

11/02/2011
  • Yeni format BD-RE DL 50GB 2X
  • 50GB depolama kapasitesi, standart bir DVD-R kapasitesinin 10 kat fazlasını sunar
  • Mükemmel oynatma performansı
  • Hardcoat Scratch Guard (çiziğe karşı sert kaplama) Koruma çiziklere, parmak izlerine, toz, yağ ve suya karşı korur.
  • SERL teknolojisi (Süper Ötektik Kayıt Katmanı) 1000 defaya kadar tekrar tekrar mükemmel yeniden yazılabilirlik ve mükemmel kayıt uyumluluğu sağlar

Blu-ray medya kayıt ve arşiv verilerini kullanan hem kişisel hem de profesyonel kullanıcılar için daha fazla cazip hale geliyor. Verbatim kişisel fotoğraflar ve videolardan ofis belgelerine kadar dosyaların güvenilir ve emniyetli bir biçimde kısa süreli yedeklenmesini garantileyen ve bir DVD-R’dan 10 kat fazla kapasite sunan yeni Blu-ray disk BD-RE DL 50GB 2X ile bu ihtiyacı karşılıyor. Verbatim’in kanıtlanmış SERL Teknolojisi sayesinde kalite kaybı olmadan 1000 kereye kadar yeniden yazılabilir ve Sert Kaplamalı koruyucu tabakasıyla mükemmel kayıttan çalma performansı sunar

Verbatim’in Hardt CoatTM teknolojisi (çizilmeye karşı özel koruma tabakası) diski çizik, parmak izi ya da toza karşı korur, böylece kayıt veya çalma esnasındaki sorunları önlemeye yardımcı oluyor. Verbatim EUMEA Optik Pazarlama Müdürü Torsten Leye, ” Ana şirketimiz Mitsubishi Kagaku Media tarafından geliştirilen sert kaplama koruyucu tabaka ve kayıt teknolojileri sayesinde, tüketiciler en kaliteli depolama ortamına sahip olduklarından emin olabilirler," diyor.

50GB kapasiteli yeni Verbatim Blu-ray yeniden yazılabilir disk mevcut Blu-ray sürücüleri ile uyumludur ve (Blu-ray Disc Alliance) Blu-ray Disk İttifakı şartnamelerine uyar. Verbatim/Mitsubishi Kagaku Medya, CD-DVD ve Blu-ray ortamında ider bir marka olarak Blu-ray Disc Association (BDA) Blu-ray Disk Birliği’ne katkıda bulunan bir üyesidir ve optik oynatıcı ve kaydedici en büyük üreticiler ile yakın ilişki içindedir. Verbatim test ve optimize donanım geliştirilmesinde yardımcı ortam sağlayarak donanım üreticileri ile bire bir çalışmalar yapmaktadır. Bunun anlamı ise tüketicilerin Verbatim markalı medyaya güvenebilecekleri ve her zaman önde gelen markaların donanımları ile mükemmel seviyede uyumluluk göstereceğinden emin olabilmeleri demektir. Tüm Verbatim CD, DVD ve Blu-ray medya gibi diskleri bir ömür boyu garanti ile desteklenir.

Blu-ray diskler ismini daha kısa lazer dalga boyunun mavi renkli olması sebebiyle mavi lazer teknolojisinden alır. Kırmızı lazer teknolojisi kullanılan DVD’nin 650nm dalga boyu ile karşılaştırıldığında mavi lazerin 405nm dalga boyu vardır. Daha kısa dalga boylu mavi lazerin kullanılmasının avantajı, disk üzerindeki veri miktarının büyük ölçüde artırması yani daha küçük veri izlerinin yazılmasının mümkün olmasıdır.

Fotoğraflara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/BD-RE_DL_50GB_2X_Flat.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/BD-RE_DL_50GB_2X_3d.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/BD-RE_DL_50GB_2X_Reflection.jpg

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/Verbatim_Logo.jpg

Ürün detayları hakkında bilgiyi aşağıdaki linkten bulabilirsiniz:

http://www.verbatim-europe.co.uk/en_1/product_bd-re-dl-50gb-2x-5-pack-jewel-case_3_0_33351.html

Verbatim Haber Merkezi RSS Feed’e abone olun

rss icon

Twitter

Facebook logo

Verbatim Hakkında:
Verbatim, 1969 yılından bu yana disketler ve manyetik optik saklama medyaları, CD ve DVD formatları, en son yüksek çözünürlü medya blu-ray ve HD DVD dahil olmak üzere veri saklama teknolojisinin geliştirilmesini şekillendirmektedir. Bunun yanı sıra Verbatim USB anahtarları, flash memory kartları, SSD ve 4,57cm (1,8”) cep, 6,35cm (2,5”) taşınabilir ve 8,89cm (3,5”) masaüstü formatında harici HD sürücülerinin yanı sıra birçok bilgisayar aksesuar çeşidine kadar yüksek kaliteli ürünler sunmaktadır. Mitsubishi Chemical Group şirketinin bir kuruluşu olarak Verbatim, grubun üstün araştırma ve geliştirme gücünden yararlanarak, buluşlar sayesinde veri depolama pazarının şekillendirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Üretim süreci sırasında en ufak bir ödün verilmeden uygulanan kalite kontrolleri, Verbatim’in sayısız uluslararası karşılaştırmalı ürün testinin galibi olan ürünlerinin yüksek kalitesini garanti altına almaktadır. Şirket optik medya konusunda dünya çapında pazar lideridir. Daha fazla bilgi için lütfen  www.verbatim-europe.com adresini ziyaret ediniz.

Bilgi için:
Fabrizio Malagò
Verbatim Italia Spa
Via Roma 108 - 20060 Cassina de' Pecchi MI ITALY
Tel: +39 02 9530 1115 –
Fax: +39 02 9530 0449
Email: fmalago@verbatim.it
Web: www.verbatim.it

Sevda Erensel
Willard Public Relations
Bagdat Cad. Catalcesme No:466 D:9
Suadiye – Kadıkoy 34744 Istanbul Turkey
Tel: +90 533 313 49 69
istanbul@willardgroups.com

Posted by Fabrizio Malago at 5:48 PM email story