Hakkımızda

Disketten Manyeto-Optik depolamaya, en son CD ve DVD formatlarindan USB anahtarlarina ve Flash Hafiza kartlarina kadar genisleyen bir yelpazede yer alan veri depolama teknolojisindeki gelismelere 1969’den bu yana Verbatim öncülük etmektedir. Mitsubishi Chemical Corporation Group’un (MCC) bir parçasi olan Verbatim günümüz depolama ortami pazarini sekillendiren sayisiz yeniligi mümkün kilan seçkin arastirma ve gelistirme imkanlarindan faydalanmaktadir.

Verbatim, çesitli uluslar arasi karsilastirmali ürün incelemelerinde ödüller kazanmis olup Avrupa’da Optik ortamda pazar lideridir.

Dünya çapindaki üretim, pazarlama ve dagitim becerilerimizin yani sira teknoloji liderligimizi de yönlendirerek müsteri beklentilerini asan ürün ve hizmetleri sunariz.

Japonya'daki ana sirketimiz Mitsubishi Chemical Corporation tarafinca üstlenilen kapsamli arastirma ve gelistirmelere bagli olarak en son ve en yenilikçi ürünleri pazarlayabiliyoruz.

Verbatim’in üretim süreçleri esnasindaki yüksek kalite kontrol uygulamalari birinci sinif ürünleri garanti eder. Tüm ürün gamimiz en yüksek kalite standartlarini karsilamaktadir. Hangi ürün oldugu veya nerede üretildigi önemli degildir; her ürün essiz Verbatim kalite standartlarini karsilar.

Verbatim'in mevcut ürün serisinde Kaydedilebilir CD, Yeniden Yazdirilabilir CD, Kaydedilebilir DVD, Yeniden Yazdirilabilir DVD, DVD-RAM, Harici Sabit Diskler, USB Sürücüler, Bellek Kartlari, Bant, Disket, Görüntüleme ve Aksesuar ürünleri ile en son Yüksek Tanimli depolama ortami olan Blu-ray bulunmaktadir!

Yaklasik kirk yil önce Verbatim küçük, kendini bu ise adayan bir grup mühendis, bilim adami ve yönetici için bir düsünceden biraz daha fazlasiydi. Bugün, kaliteli depolama ve görüntüleme ürünlerinde dünya lideri olarak kabul gören büyük bir sirkettir.

Mitsubishi Chemical Corporation'a Genel Bakis

Mitsubishi Chemical Corporation, 1 Ekim 1994'te Mitsubishi Kasei Corporation ve Mitsubishi Petrochemical Co., Ltd.'in birlesmesiyle olusturulan birlesik bir kimya sirketidir. Genis çalisma yelpazesiyle Mitsubishi Chemical dünyanin baslica 10 kimya sirketi arasindadir.

Öncü Ruh, Mitsubishi Chemical'in Gücü

Mitsubishi Chemical'in öncü gücü kendini ürünlerde göstermesinin yani sira Yokohama Arastirma Merkezi'nde sürekli yürütülen arastirma ve gelistirmelerden de izlenebilir. Sirketin en büyük arastirma tesisi olan Merkez, çok çesitli alanlari bünyesinde toplayan temel AR-GE etkinliklerini yönlendirir. Bilgi, elektronik ve eczacilik gibi Sirket gelecegi için önem tasiyan alanlara özellikle odaklanilmistir.

Bilgi Depolama Ürünleri (ISP)

Mitsubishi Chemical'in ISP Bölümü ürün listesinde Optik Disk, Sabit Disk, Manyetik Bant ve Disket vardir. Ürünlerle ilgili çalismalar küresellestirilmistir; Alt kurulusu Verbatim Corporation ile birlikte MMC pazar lideri olarak kabul edilmektedir. Özellikle, büyük kapasiteli depolama ortami olarak optik disklere büyük bir talep vardir. Sirketin su andaki ürün listesini manyetooptik (MO) disk, Kaydedilebilir/Yeniden Yazilabilir CD, yeniden yazilabilir DVD'nin (DVD-RW) yani sira bir kez yazilabilir DVD (DVD-R) ve en yeni Yüksek Çözünürlüklü saklama ortamlari olan Blu-ray ve HD-DVD olusturur

Görüntüleme Malzemeleri ve Araçlari

Mitsubishi Chemical'in bu alandaki baslica ürünlerini önceden hassaslastirilmis alüminyum plaka, fotokopi makineleri ve yazicilar için toner, organik fotoiletken tambur, isiya duyarli kopyalama için pigment ve kagit olusturur. Ayrintili bilgi için lütfen http://www.m-kagaku.co.jp/ adresindeki Mitsubishi Chemical web sitesini ziyaret edin

*Kaynak: SCCG CD-R/RW DVD/R 2002 - 2007